Monthly Archives: június 2015

12 kiváló e-mail marketing példa (és az is, miért olyan jók)

Szerző: | 2015-06-26

Mindenkivel előfordul, hogy inspirációra van szükségünk. Egyáltalán nem számít, veterán marketinges vagy-e, aki éveken keresztül sikerrel vette az akadályokat, vagy épp zöldfülű kezdő, aki épp kijött az iskolapadból… Az inspiráció segít új utakat találni, és jobbá tenni a saját ötleteket!

Az e-mail marketing inspirációhoz viszonylag könnyű hozzájutni – hiszen a legtöbb marketing tartalom nyilvánosan hozzáférhető… elég kutakodni egy kicsit az interneten.

Azonban van egy értékesítési csatorna, ahol nagyon nehéz megtalálni az IGAZÁN jó anyagokat: pechünkre ez épp az e-mail… Nincs egy összefogott lista, nincs varázsütésre olyan feliratkozás, ami tutira jó anyagokat fog nekünk küldeni, marad a nagy számú feliratkozás… Ez meg ugye azzal jár, hogy nap nap után százszámra kapjuk a leveleket; ezt ember legyen a talpán, aki feldolgozza, könnyen elveszik a drágakő a sok szemét között.

Mivel elég nehéz megtalálni az igazán jó e-mail marketing példákat (pláne, ha a külföldiekkel nem is igazán törődsz…), úgy döntöttünk, most egy csokorra valót bemutatunk. Íme néhány remek ötlet, na meg az is, hogy mi teszi őket naggyá!

1, Warby Parker

A Warby Parker munkatársai elég jól összekötötték a vénykötelességet az új szemüveggel – és nem csak szerintem. A tárgy ennyi: „O-ó, lejár a vényed!” Már azért megszerettem őket, mert figyelmeztettek…

Ami külön kiemelendő: nem csak vásárlásra buzdít a levél, de kapásból tudsz véleményt is kérni egy optometristától, és ehhez csak egy e-mailt kell írnod, a kapcsolatot adják. Mindent az ügyfélért, igaz?

12 kiváló e-mail marketing példa (és az is, miért olyan jók)

2, charity: water

Amikor a hírlevél marketingről beszélünk, sokszor elfelejtjük az ún. tranzakciós leveleket – ez öreg hiba, de még nagyobb hiba, ha egyáltalán nem használjuk. Ezek a mailek akkor kerülnek kiküldésre, miután pl. rendel a honlapodon – vagy épp a példa kedvéért, mikor jótékonykodik. A charity: water nem egy egyszerű visszajelzést küld, hanem státuszriportot is (hogy amire adakoztál, az éppen hol is tart), sőt, rengeteg információt is! Na erre köss görcsöt: az itthon megszokott köszönjük, hogy vásároltál- sablon helyet megpakol információkkal, és beleég az agyadba – mert hogy a levél jól is néz ki. Így kell ezt!

12 kiváló e-mail marketing példa (és az is, miért olyan jók)

3, BuzzFeed

A BuzzFeed cuccait imádom – a 70 Halloween jelmezes kutyás kép anyaga megvan? És nem csak ezért!

A BuzzFeed használja talán a legokosabban azt a negatívumot (mármint ami sokaknak negatívum), hogy a képek nem mindig jelennek meg elsőre, hanem engedélyezni kell a levelezőprogramban. Pl nézd ezt:

12 kiváló e-mail marketing példa (és az is, miért olyan jók)

Miután megnyitottam a levelet, az még mindig elég nagy volt, így a gmail megvágta a tartalmat, vagyis elrejtette a képet. Láss csodát, a BuzzFeed elég jól megoldotta az alt text kérdést – figyelemfelkeltően és viccesen!

Kép nélkül:

12 kiváló e-mail marketing példa (és az is, miért olyan jók)

Képpel:

12 kiváló e-mail marketing példa (és az is, miért olyan jók)

4, Canva

A Canva e-mailjei a maguk egyszerűségével gyönyörűek! Amikor elindítanak egy új koncepciót, egy, a lentihez hasonló levelet küldenek, némi leírással, és arra biztatnak, hogy próbáld ki magad. Hát éljen a minimalizmus!

12 kiváló e-mail marketing példa (és az is, miért olyan jók)

5, Birchbox

A Birchbox a szakmában a zseniálisan alkalmazott tárgyaival lett híres. Ha megnézed a példa e-mailt, ehhez annyit írtak: „Kihagytuk valamit fontosat a februári leveledből!”

Persze ha elolvasod a levelet, rájössz, igazából megkaptad már februárban a kedvezményt – ez csupán egy emlékeztető. No de milyen okos módon emlékeztetnek? Na, ez a lényeg, hiszen elsőre felkeltik a figyelmed…

12 kiváló e-mail marketing példa (és az is, miért olyan jók)

6, Cook smarts

Megvallom, elég rég rajongója vagyok a Cook Smarts „Heti betevő” hírleveleinek – a cég mindig ínycsiklandozó ételek receptjeit küldi el, ráadásnak étkezési terv formájában! Imádom az elrendezését, az átláthatóságát, és azt, hogy olyan könnyen át tudom futni – nem kényszerít egy túlzsúfolt szöveghalmon átrágni magam, nem kell vadásznom arra, ami érdekel benne.

Na, meg azt se felejtsük el, milyen okosan van jelen a levélben a továbbküldési lehetőség! Én számtalanszor átküldtem már recepteket barátoknak, ismerősöknek – csorgassák a nyálukat ők is. Szerinted hányan iratkoztak fel a továbbított levelek hatására a Cook smartshoz? Majdnem mindenki…

12 kiváló e-mail marketing példa (és az is, miért olyan jók)

7, Dropbox

Azt hihetnénk, nehéz lenne szeretni egy társaságot, kiknek a szolgáltatását nem használjuk már… De a Dropbox simán megoldotta, hogy a „gyere vissza hozzánk” kampányuk ne legyen tolakodó – ehhez pedig egy aranyos, vicces e-mailt, egy kis hangulatjelet és egy rajzfilmet használtak fel. Nézd át alaposan és tanulj Tőlük! (Egyébként az ilyen visszacsábító kampányhoz érdemes valami extra kedvezményt vagy épp valamilyen kupont mellékelni…)

12 kiváló e-mail marketing példa (és az is, miért olyan jók)

8, Paperless Post

Ha az ünnepi hírlevél küldés megemlítésekor azonnal a karácsonyra asszociálsz, állítsd át szépen az agyad! Itt vannak például a Paperless Post levelei, akik igen hatékonyan mennek rá a Valentin napról kezdve a Gyermeknapon át mindenre – ráadásul nem is akármilyen dizájnnal! Ráadásul a képen látható kártyák mindegyike önmagában is egy-egy CTA – akármelyikre kattintva azonnal lehetőséged van a vásárlásra!

12 kiváló e-mail marketing példa (és az is, miért olyan jók)

9, Stitcher

A userek személyre szabott élményekre vágynak. Nincs ebben semmi új, ez tény. Amikor olyan e-maillel találkoznak, ami különösen Nekik szól, úgy érzik, fontosak, számítanak Neked – ez a bizalmi tőke építésének egyik legjobb módja!

Épp ezért szeretem a Stitcher „Neked ajánljuk” leveleit – a kiváló szegmentálásnak, illetve az eddigi viselkedésem adatait elemezve totálisan úgy sikerült összeállítani a podcast listát, hogy tutira bejöjjenek!

A dizájn meg… A színek élénkek, az összhatás nem túlzsúfolt, a CTA-k elég nagyok, de nem zavaróak – minden része egyértelmű. Ráadásul mobilra is kiválóan optimalizálnak a fiúk – gratula ezért is!

12 kiváló e-mail marketing példa (és az is, miért olyan jók)

10, Turnstyle Cycle

Amikor megkaptam ezt az e-mailt, úgy éreztem, mintha egy barátomtól kaptam volna.

A dizájn nagyon okos: a márkát feltüntető fejléc, és lábléc közé sima szöveget helyeztek el, de amin külön megakadt a szemem, az a tárgy volt: „Tudjuk, hogy elfoglalt vagy, de nem szeretnénk, hogy ezt kihagyd…” Barátságos, mégis őszinte, nem? A szövegben is ugyanez a hangvétel fogad (segíteni akarunk…) – plusz nem hagynak ki egyetlen lényegi információt sem.

Ha ér kritizálni egy kicsit, egyedül a CTA gomb hiányzik nekem egy kicsit, de az tény, idegenül hatott volna ebben a barátságos levélben. Vajon sokat gondolkodtak rajta, hogy rakjanak-e bele?

12 kiváló e-mail marketing példa (és az is, miért olyan jók)

11, Poppin

Az ügyfeleid tudni AKARNAK az igazán kedvezményes ajánlatokról, na meg arról, hogyan takaríthatnak meg pénzt. A Poppin nem csak, hogy jól használja a promóciós e-mailt, de a merész, ütős színekkel még rá is tesznek egy lapáttal. (Plusz imádom a jó szójátékokat, legyenek azok bármilyen nyelven…:)

12 kiváló e-mail marketing példa (és az is, miért olyan jók)

12, Drybar

Néha a legjobb e-mailek a legegyszerűbbek – ilyen például a Drybar levele is. Szuper gyorsan végig lehet futni, az üzenet gyorsan átjön, a színek harmonikusak, tökéletesen illeszkedik a levél hangulata a márkához – mi kell még? Szóval le a kalappal a Drybar marketingesei előtt!

12 kiváló e-mail marketing példa (és az is, miért olyan jók)

Mutatnál Te is jó e-mailt? Oszd meg kommentben, kíváncsian várjuk, mit tartasz Te igazán jónak, inspirálónak!

Forrás: HubSpot.com

Hogyan szerezz több ügyfelet?

Szerző: | 2015-06-25

Tudtad, hogy az e-mail marketing kb. negyvenszer hatékonyabb, mint a Facebook és a Twitter együtt?

Ez pedig annyit jelent, hogy kétszer is át kell gondold az e-mail stratégiád! É ne feledd, a stratégiád csak annyira sikeres, mint a listád, amelyet használsz!

Mondtam már korábban: ha kételkedsz az e-mail marketingben, ne tedd. Még mindig az egyik leghatékonyabb módja a konverziók szerzésének. A témában íródott legfrissebb tanulmány állítja, és nem én, hogy az e-mail marketing, ha jól használják, 40x hatékonyabb, mint a Facebook és a Twitter – együtt… Persze ez a tanulmány amerikai (ami a marketing hazája, egyébként…), és ott a népesség 91%-a mind a mai napig aktívan használja az e-mailt…

Online vállalkozások és tartalomszolgáltatók százai harcolnak az e-mail címekért, ezért sem mindegy, hogyan kéred feliratkozásra a felhasználókat!

Az AddThis marketing eszközök megkönnyítik az oldal tulajainak életét, hiszen személyre szabott alkalmazásaival növelni képes a feliratkozások számát. Javaslok most négy külföldi és egy hazai eszközt, melyek problémamentesebbé teheti számodra az e-mail marketinget!

  • MailChimp: Könnyen használható és a rengeteg funkció segítségével elemezni tudod az előfizetőid viselkedését. Minél többet tudsz a felhasználói szokásokról, annál hatékonyabb leszel!
  • Aweber: Az Aweber több tonnányi (nem viccelek!) sablont, integrációt és modult tartalmaz, mely segítségedre lesz a listád építésében – nem mellesleg elég erős az elemzések készítésében is!
  • Mad Mimi: Leginkább az egyedi e-mailek gyártását segíti elő, mely segítségével jobban megtervezhetsz témákat, melyek jó kiindulópontjai lehetnek kampányaidnak.
  • Campaign Monitor: Népszerű e-mail marketing szolgáltatás, nagy sablonkészlettel, felhasználó szegmentációval, és lehetőség van a tervezésenkénti fizetésre is!
  • +1: HírlevélÓriás: Hazai fejlesztés, méghozzá nem is akármilyen! Rengeteg beépített sablon, lehetőség saját sablon létrehozásra, user szegmentációra, nem utolsó sorban pedig nagyon jó elemző opciókkal is el van látva. Melegen ajánljuk, ráadásul nyomott árakkal a külföldi piachoz képest!

A mai marketing eszközök pontos információkkal kell szolgáljanak a usereinkről. A megnyitási, átkattintási és egyéb statisztikákon túl az okosabbak már érdeklődés alapúan is kutatják a címeiket, különösen, ha vannak hozzá social media bekötéseid – az ám a hab a tortán!

A feliratkozási kérés időzítése is nagyon számít! Például nem érdemes az oldal látogatóját az első érkezésekor azonnal felugró ablakokkal bombázni – töltsön csak el egy kis időt a lapon, keltsék fel az érdeklődését a tartalmak – na, majd ekkor! Pl. a Marketing overlay lehetővé tesz olyan beállításokat is, hogy csak bizonyos számú oldalletöltés után kapjon a user feliratkozási javaslatot vagy kérést – vagy akár a korábbi posztunkban említett viselkedés-alapú pop-upok is hasznosak lehetnek.

Szóval a feliratkoztatásnak ezer és egy módja van – utána pedig meg kell tudni tartani őket! De nyugi, ennek is ezer módja van, a HírlevÓriás blogja pedig épp ebben nyújt segítséget. Tarts velünk folyamatosan!

Forrás AddThis.com

Miért rossz ötlet az e-mail lista vásárlása (…és hogyan építsd a sajátod ingyen)

Szerző: | 2015-06-24

A hírleveledhez e-mail címek kellenek, folyamatos növekedés kell, ja, igen, és ha lehet, gyorsan kellenek és olcsón. Értem én!

Általános probléma ez az e-mail marketingben: folyamatosan növelni kell a kiküldések, az elérések számát, folyamatos növekedés kell. Na de bármi áron? Ez a gondolkodásmód kétségbeesést szül, a kétségbeesés pedig nagy hibákat!

Igen, több ezer e-mail kapcsolatra tehetünk szert ilyen-olyan módon, de ne feledd: a hatékony bejövő marketing stratégia kritikus rész az e-mail marketingen belül! Hogy miért a halál csókja a listavásárlás? Olvass csak tovább! Erről, és a hatékony listaépítésről is szó lesz mai bejegyzésünkben.

Mielőtt nekilátnánk a buktatók elemzésének, íme a három leggyakoribb módját a listabővítésnek:

1, E-mail lista vásárlása

Nem nagy munka olyan címzett listát találni manapság, amit könnyedén megvehetsz – igaz, ezek legtöbbször gondozatlanok, szegmentálatlanok – és a legtöbb esetben irrelevánsak is a számodra.

2. Lista bérlése

Az első módszerhez hasonló, de ezúttal csak egy, vagy több kiküldésre „béreljük” a listákat, ajánlószerűen. Ezen listák sem garantálnak elsöprő sikert, ráadásul a folyamatosan kiadott címlisták nagyon hamar kerülnek spambe, a folyamatos témavariálás, az érdektelenség, na meg a kéretlenség okán…

3, Saját, optimalizált lista létrehozása

Önként megadott e-mail cím gyűjtése – akár az interneten (pl. feliratkozói űrlappal), akár személyesen (pl. rendezvényen gyűjtve). Előnye, hogy előszegmentálásra ad lehetőséget: a feliratkozó kiválaszthatja, milyen témájú e-maileket kíván kapni, sőt, a legfontosabb személyes adatok mellett akár azt is kiválaszthatja, milyen rendszerességgel fogadja el a leveleidet. A leghatékonyabb gyűjtési forma, hiszen az ügyfél érdeklődésén, bizalmán alapul.

Mikor bérelsz vagy épp vásárolsz egy listát, gyakran hallhatod: „Ez a lista bizony teljesen optimalizált!” – azonnal bukjon ki belőled az aha, persze! Lehet adatokat kinyerni, lehet tisztán tartani a listát, de az érdeklődést, a bizalmat nem pótolja semmi, az pedig már egy megint más kérdés, hogy technikailag hogyan van elkészítve ez a lista! Menjünk is végig ezeken a lényeges kérdéseken!

Miért nem szabad listát venni?

Most, hogy bemutattam a főbb módszereket, elmagyarázom, miért a harmadik módszer a járható út hosszú távon, tehát a saját lista létrehozása. Ne feledd, az igazán jól működő e-mail marketinget folytató cégek nem engedik meg maguknak, hogy vásárolt listára küldjenek levelet!

Bármilyen e-mail marketing szoftvert is használsz, hamar rájönnél, a vásárolt címeknek milyen buktatói vannak: főleg, ha olyan szolgáltatónál vagy, ahol az ESP megosztott IP tartományokat használ. Valószínűleg nem kis népharag zúdulna Rád, ha az ebül szerzett címzett listáddal, illetve az onnan érkező rengeteg spamnek jelöléssel (mert valljuk meg, mindenki könnyű szívvel jelöli spamnek a totálisan kéretlen, érdektelen tartalmat…) szétzúznád az adott IP tartományt… Ha valóban a beérkezett üzenetek között, az elsődleges postafiókban akarod tudni a leveled, felejtsd el a listavásárlást!

Az igazán jó listák nem eladók!

Kivéve, ha a céged része valamilyen M&A akciónak, nem fogsz találni a piacon igazán jól karban tartott, releváns címlistát – gondold csak végig! Egy igazán neked való, érdeklődőkből, vagy minimum a témád iránt fogékony címzett listát szinte csak a versenytársadtól szerezhetnél, ő pedig bolond lenne eladni azt neked. A megfelelően, hatékonyan strukturált, szegmentált címzett lista iszonyatosan nagy érték! A más használt címzett lista el értéktelenítésének legjobb módja pedig az, ha kéretlen tartalommal árasztjuk el!

Ha felépítesz egy jó címzett listát, azt tartsd meg magadnak, ha nem akarod, hogy a címek folyamatos értékcsökkenésen essenek át! Gondolj bele: olyat nyújtana épeszű ember az önként feliratkozóknak, amit ők nem kértek? Aligha…

A vásárolt vagy bérelt listán szereplők nem ismernek Téged

Az esetlegesen bérelt vagy vásárolt listák nagy hátránya, hogy címzettjeinek a legtöbb esetben fogalmuk sincs róla, ki vagy te, mit gyárt, forgalmaz a céged, vagy épp milyen szolgáltatást nyújt. Hiába vagy jó, hiába írják oda a fejlécbe, hogy XY (a listatulaj cég) ajánlásával, a feliratkozó annyit lát belőle, hogy megint egy kéretlen levél érkezett. Ráadásul, aki kiadja a címzett listáit, vajon honnan szerzi a címeket? Nincs tisztában a bérelt, eladott listában fellelhető veszélyekkel? Vagy épp nem is érdekli? Érdemes ezen is elgondolkodnod…

Alig van olyan ajánlat a világon, ami bárkit rá tudna venni arra, hogy olyan listára iratkozzon fel, mely más cégek ajánlatait közvetíti. Persze vannak kivételek, pl. a figyelmetlenségből adódóak (elfelejt a user kilőni egy pipát egy eldugott helyen), melynek hatására máris ott találja magát egy ismeretlen listán – jó ez valakinek? Az ilyen listák értéktelenek, nem tartalmaznak hozzáadott értéket – ráadásul még ha ki is fizeted, túlnyomó részben a spamek közé kerül a kiküldés tehát semmiféle információt sem közvetít Rólad a levél, mivel meg sem kapják! És ez el is vezet minket a következő ponthoz…

A hírlevél kiküldhetőséged és IP reputációd sérülhet…

Tudtad, hogy a szolgáltatóknál van szűrési lehetőség az olyan szerverekre, melyek túlzottan spamveszélyesek? Hála az Égnek, igaz? A szolgáltatók létrehoztak egy ún. honeypotot, mely a többszörösen bejelentett feladót spammerként azonosítja – így kerülhet bele bárki nagyon gyorsan a spamcsapdába… Ezt okozhatja pl. a nem karbantartott lista: ha túl sok a kemény és lágy visszapattanás (mert már régi a cím, vagy nem működik), de karbantartás híján, vagy mert épp jobban mutat eladáskor/bérléskor a nagyobb e-mail darabszám, nem lettek letakarítva… nos, mondjuk úgy, elég gyorsan gyanús lesz a szolgáltatóknak az ilyen szerver. Egy idő után pedig automatikusan spammernek jelöli a szervered ez a metódus…

Ha vásárolsz egy listát, fogalmad sem lesz róla, milyen előzményei vannak, feliratkozása óta él-e még az adott cím, hogy mekkora a visszapattanási arány. Ha pedig a szolgáltatók spammernek azonosítják a szervered, csak nagyon kemény munka árán kerülhetsz le erről a feketelistáról!

Ne légy idegesítő

Neked hogy tetszik, ha naponta olyan cégektől kapsz értesítéseket, ajánlásokat, melyekről még sosem hallottál? Fogadok, nem szeretnél az a marketinges, vagy épp cégvezető lenni, aki ilyet tesz. A te feladatod az, hogy felkeltsd a userek érdeklődését, hogy olyan ajánlatokat gyárts, ami arra ösztönzi, maga adja meg a címét, hogy érdeklődni kezdjen a terméked vagy szolgáltatásod iránt! Ha rohansz előre ész nélkül, pl. vásárolt listák használatával, előre rombolod a nimbuszod, és azt kockáztatod, hogy elveszted a lehetséges bizalmat, érdeklődést is a céged iránt!

Hogyan építs saját listát

Szóval mit tehetsz a fentiek helyett? A válasz egyértelműen a korábban 3. pontként megfogalmazott módszer. Zárásként néhány segítség a hogyanhoz:

1, Hozz létre vonzó ajánlatokat – adj okot arra, hogy megadják a címüket a userek!

Webináriumok, blogbejegyzések, extra kedvezmények – ezek mindig jó receptet jelentenek a listád alakításához. A prémium tartalmak és kedvezmények ma a leginkább vonzó tulajdonságok listaépítéskor. Minél több ilyen extrával rendelkezel, annál több ok lesz a feliratkozásra!

2, Használj bejáratott eszközöket

Kérd ki a usereid véleményét, milyen témák érdeklik a blogodon, vagy épp milyen irányú kedvezményeket vennének igénybe – cserébe pedig csak egy feliratkozást kérj! Egyszerű, hasznos praktika, mely segít az azonnali szegmentációban is!

3, Támogasd különböző marketing csatornákkal ajánlataid

Ha az első két pontot megvalósítottad, ne légy rest hirdetni is! Minél több emberhez jutsz el a világon, annál több lesz a lehetséges feliratkozó is! Legyen az social média (FB, Twitter, Google +), PPC kampány (pl. AdWords), a lényeg, hogy használd, mert megéri!

4, Futtass kreatív e-mail marketing kampányokat

A legtöbb marketinges mindmáig olyan csatornaként könyveli el az e-mailt, mely a feladótól juttat el üzenetet a címzettig. Ez már régen nincs így! Ha elég kreatív vagy, egy e-mail kiküldéssel eljuthatsz a címzett családjához, barátaihoz, munkatársaihoz – hiszen ha olyat és ÚGY ajánlasz, jó eséllyel továbbítják is azt!

Ha már elég nagy az adatbázisod, akkor pedig mindenképp fordíts időt a „bozótirtásra” is! Szép és jó a nagy címzett szám, de évente akár 22,5%-al értéktelenedhet el a listád: a usereid címet, szolgáltatót váltanak váltanak. Ha nem megfelelően használod a listád, akár a saját is lehet spamveszélyes a túl sok visszapattanás miatt – lásd a korábban említetteket! A strukturált kiküldés ezen nem segíthet, de csak kellő alapossággal lehet jól végezni a hírlevél marketinget!

Véleményed van? Oszd meg velünk kommentben!

Forrás: HubSpot.com

5 kipróbált eszköz e-mail lista növeléshez

Szerző: | 2015-06-23
A jó vagy a rossz hírt mondjam először?

Kezdjük a rosszal: átlagosan minden e-mail adatbázis évente 22,5%-al csökken – leiratkozások, címváltások okán. Amikor pl. munkahelyet vált egy ügyfeled, könnyen elveszti a korábban nap nap után használt e-mail címét is – az ilyen esetben az elvesztett ügyfél jó eséllyel nem jön vissza soha már.

A HubSpot és az Eventbite közös felmérése alapján mind a mai napig az e-mail a leginkább hatékony marketing csatorna – ha pedig a fentiekből indulsz ki, kötelező folyamatosan új kapcsolatokkal frissítened a listád! (Elvégre több kapcsolat = több értékesítés, nemde?)

És akkor jöjjön a jó hír: van ám bőven olyan eszköz, mely segítségedre lesz a listádon évente támadó lyukak betömésében, sőt, akár jókora bővülést is érhetsz el általuk!

Íme 5db az általam kipróbált és jónak tartott eszközök közül, hogy segítsem a munkád:

1, A Pop-Up

Biztosan rengeteg kritikát hallottál már a pop-upok megjelenítéséről a weboldalakon. Természetesen van abban valami, miszerint sok marketinges szerint a pop-up használata meglehetősen invazív a mai marketingben, azonban ne feledd: lehet egyszerre fontos és értékes is! Függ az oldalad dizájnjától, illetve attól, hogyan építed bele, részévé teszed-e; hogy mennyire hat zavarólag, illetve egyáltalán zavarólag hat-e? Mert másrészről a pop-up használat egy kiváló módja a listád építésének!

Mondok egy példát: Chris Penn, egy elég menő szerző-blogger átdolgozta a honlap-dizájnját, és ennek keretein belül eltávolította a pop-upot is, és inkább beépítette a feliratkozó mezőt a honlapba. Néhány hónap alatt azt vette észre, hogy meredeken zuhan a feliratkozók száma…

Arról nem is beszélve, hogy a Social Media Examiner kutatása szerint egy pop-up használatával átlagosan 234%-ot tud növekedni egy e-mail adatbázis – márpedig ez nem épp lebecsülendő arány! A cég alapítója, Mike Stalzer szerint az esetek 70%-ban, ha megfelelően beépítik a honlapba, a pop-up tökéletesen segíti a feliratkozó szám növelést.

Ezek az eredmények – úgy gondolom – magukért beszélnek, de vannak azért ennél kevésbé kemény módjai a pop-up használatának. Az egyik legjobban működő út az, hogy scroll-érzékelőt használsz: ez kiválthatja a hagyományos pop-up-ot, és csak akkor jelenik meg, ha az olvasó elég érdeklődő, és lefelé görget (akár többet is) a honlapon – Ezek az úgynevezett CTAS oldalak csak ilyenkor úsznak be oldalra a helyett, hogy kitöltenék a teljes képernyőt – mint pl. ez:

5 kipróbált eszköz e-mail lista növeléshez

Természetesen a pop-uphoz hasonlóan a CTAS-nél is rengeteg beállítási mód (késedelem, csak egyszeri megjelenés, etc.) létezik, amivel testre szabhatod, hogy még inkább a saját elgondolásaid szerint használd. Az Everbite-nál pl. ezt a módszert alkalmazzák:

5 kipróbált eszköz e-mail lista növeléshez

Mint látható, elég sok módod van arra, hogy pop-upokat használ a weboldaladon – és persze elég sok okod is! A számok, ugye, magukért beszélnek:

Lehetséges eszköz

Szeretnél kipróbálni egy pop-upot az oldaladon? Tedd próbára az alapból ingyenes SumoMe alkalmazást, mely könnyen testre szabható, és ha komolyabban el szeretnél merülni benne, esetleg több opciót is ki szeretnél használni, a három szintű díjszabása között biztosan megtalálod a neked valót!

2, A kiemelt sáv

Ha nem tudod elfogadni a gondolatot, hogy pop-upot helyezz el a lapodon, neked ajánlom a kiemelt sávot! Ez a sáv, melyet hívhatunk „ragadósnak” is, egy teljes képernyő szélességű sáv, mely megragad az oldal tetején, és követi a látogatót, ha épp lapozgat az oldaladon.

Hogy is néz ki ez a valóságban? Íme:
5 kipróbált eszköz e-mail lista növeléshez

5 kipróbált eszköz e-mail lista növeléshez
5 kipróbált eszköz e-mail lista növeléshez

Jól megfigyelhető, a tartalom a görgetéssel változik, de a feliratkozói opció, vagyis a kiemelt, ragadós sáv folyamatosan követi a látogatót.

Ez a technika talán kevéssé zavaró, és tolakodó, mint a pop-up, de segítheti a legfőbb célod, a konverzió megvalósulását! És! Ha már a konverziónál tartunk, nem szabad lebecsülni ezt az eszközt – a ProBlogger szolgáltatás csak ennek a használatával 25%-al növelte az adatbázisát!

Az eszköz, amit javaslok:

Ha elhelyeznél egy kiemelt sávot a lapodon, akkor kapásból kezd az egyik vezetővel e téren: a HelloBar-ral! A működtetése, telepítése pofon egyszerű, könnyű módosítani – ráadásul az alap felhasználása ingyenes is!

3, A „kilépést megelőző” Pop-up

Ez a meglehetősen speciális pop-up eszköz más, mint az először említett: érzékeli a felhasználók viselkedését, és csak akkor jelenik meg, ha úgy gondolja, hamarosan elhagyni szándékoznak a weboldalt. Időben beavatkozva ez az extra pop-up fantasztikus módja lehet annak, hogy fenntartsd a figyelmet, hogy okot adj a maradásra.

Íme egy példa az eszköz használatára:

5 kipróbált eszköz e-mail lista növeléshez

Az eddig említett lehetőségekhez hasonlóan egy egész sereg ok van rá, mely igazolja ennek a pop-up módszernek az eredményességét.

A WP Beginners oldala például a kilépési szándék pop-up használatával 600%-al növelte meg a regisztrációs arányát, ami azért nem egy kis szám! Hogy mennyire? A napi 70-80 feliratkozó helyére 445-470 közöttire ugrott!Neil Patel blogján ugyanezen módszer használatával 46%-os növekedést értek el, de ezt elkülönítették a mérés során az egyéb forrásokból érkező regisztrációktól.

Az eszköz, amire szükséged lehet

Ha szeretnéd Te is kipróbálni ezt a pop-upot, javaslom, a Hold On Stranger eszközt használd! Bár ez az eszköz nem ingyenes örökké (ugyebár, minden jó véget ér egyszer…), de 14 napos tesztverziót kínál, a későbbiekre pedig 60 napos pénz visszafizetési garanciát, és nagyon kedvező belépő havi árazást. Ez elég barátian hangzik, ugye?

4, A tartalomba ágyazott feliratkozó box

Egy másik nagyszerű lehetőség a feliratkozás-növelésre, ha a tartalomban helyezel el regisztrációs dobozt. Így nem zavaró, de nem is sikkad el a látogató figyelme – a tartalomba való beépítéssel megragadod azt az esélyt, ahol a legbiztosabban találkozik vele a user. (Ha nem akarod közvetlenül a tartalomba helyezni, nyugodtan beillesztheted a post végére is…)

Az Everbite Ireland így használja, és meglehetősen sikeres:

5 kipróbált eszköz e-mail lista növeléshez

Mit használj?

Szeretnéd te is kiaknázni a beágyazott regisztráció kínálta lehetőségeket? Mi a MailMunch Embedded Opt-In Forms-t használjuk, oda szúrjuk be, ahová tetszik, úgy, ahogy tetszik. Ráadásul nincs fizetett verzió, csak regisztrálni kell a honlapon, és máris ingyen integrálhatod a lapodba!

5, A Twitter Lead generált megjelenés

És a végére egy teljesen más, ami hazánkban még finoman mondva sem elterjedt…

A pop-upok, és egyéb követő eszközök akkor hatékonyak, ha a látogató már valódi látogatóvá vált, tehát eljutott a lapodra, miért várnád meg, hogy eljussanak oda.

A Twitter Lead generált eszköz akkor is feliratkozásra buzdíthat, ha még életükben nem jártak a lapodon – ellenben a Twitteren igen.

Íme egy példa:

5 kipróbált eszköz e-mail lista növeléshez

Minden esetben tartalmaz egy rövid leírást, egy képet és egy CTA-t.

A cél, hogy a Twitter felhasználók megosszák veled a címüket. Szóval tedd fel magadnak a kérdést: milyen értéket tudsz nyújtani cserébe ezen a felületen? A kép csak figyelemfelkeltésre használható, az ajánlatot ennek a fényében alakítsd ki! (Ha kiválasztasz egy képet, vésd eszedbe, a kijelzők mérete meglehetősen kicsi!) A CTA pedig legyen egyszerű és figyelemfelkeltő.

Az eszköz, amit javaslok:

Ha szeretnél úttörő lenni e téren is, nincs másra szükséged, mint egy Twitter fiókra. Az induláshoz látogass el a Twitter Ads oldalra, és válaszd ki a megfelelőt – akár ingyenesen is fogod tudni használni őket, mérhető eredménnyel! (Bár javaslom, egy keveset azért költs promóciós hirdetésekre is, hisz hazánkban a Twitter még kevésbé elterjedt, így az ottani ügyfélkör kialakítása és bővítése is szükséges…)

Van még ötleted? Te milyen eszközt használsz még címgyűjtésre? Oszd meg velünk kommentben!

Forrás: HubSpot.com

A jövedelmező listaépítés 7 hatékony praktikája

Szerző: | 2015-06-22

A hatékony és persze profitábilis e-mail lista építése minden esetben fogós kérdés – nulláról elindulva, vagy akár a meglévő lista bővítésekor is jól jöhetnek az alant megfogalmazott tanácsok. Ami fix: NE vegyél listákat – de ezt mintha már említettem volna korábbi bejegyzésekben, ugye?

1. Vonzó ajánlat a weboldalon

Ez egy elég régi praktika, de ha egyedi kedvezményt, ajánlatot vagy épp egy érdekes e-bookot ajánlasz fel egy feliratkozásért cserébe, hamar növelheted a listádat. Egyrészt általában már valamilyen formában érdeklődők szoktak egy-egy weboldalra rábukkanni, így hát ezzel a módszerrel már alapvetően releváns usereket húzhatsz be; másrészt pedig a jó ajánlatokra könnyű rászokni – akár azt is elérheted vele, hogy várják az új és újabb hírleveleket tőled.

Szóval legyen az extra kedvezmény, egy e-book vagy épp egy webinar, ne tartsd magadban, építs rá, hogy növeld a hírlevél marketing listád! Íme egy példa, melyet a Yazamo hozott létre:

A jövedelmezõ listaépítés 7 hatékony praktikája

Jól látszik, hogy ezen a felületen nem csak a legfőbb adatokat kérik be, de máris megkezdik a szegmentálást is!

2, E-mail bar hozzáadása a honlaphoz

Az opt-in sáv hozzáadását minden esetben érdemes kipróbálni – pl. a ManyContacts egy könnyen használható eszköz, egyszerűen telepíthető, és megbízható működéssel hozhat új felhasználókat.

A jövedelmezõ listaépítés 7 hatékony praktikája

Ha igazán jól optimalizálod, nem fogja a már feliratkozottaknál újra és újra felugrani, és a még fel nem iratkozottakat sem kergeti az őrületbe – erre megint csak oda kell figyelj, hisz ha minden kattintásakor, miközben az oldaladat böngészi, zargatja ez az üzenet, csak visszatetszést kelt!

3. A vezető ajánlataidat jelenítsd meg a közösségi médiában

A weboldaladhoz hasonlóan, sőt, azt kibővítve az első pontban részletezetteket vetítsd ki a közösségi médiára is – hogy melyik felületen, Facebook, Twitter, Pinterest, vagy más, csak rajtad áll. Mint ahogy az is, hogy természetes eléréssel promózol, vagy fizetett hirdetéssel – de ne feledd, minél több usernek jelensz meg, annál jobb!

4, CTA gomb használata a Facebookon

Hogy növeld a lehetséges interakciók számát, használd ki a Facebook adta lehetőségeket! Mivel a Facebook platformja akár webáruházként, akár CTA eszközként is használható, ne légy rest Te sem beépíteni azt!

Íme egy példa, így használja a MOZ ezt a funkciót:

A jövedelmezõ listaépítés 7 hatékony praktikája

Ez megkönnyíti a közvetlen forgalom generálását a kívánt felületedre.

5. Helyezz el CTA gombot a blogodon

…már ha vállalkozásod rendelkezik bloggal. Ha igen, ne hagyd ki a ziccert, hogy onnan is begyűjtsd a kapcsolatokat – kösd össze egy CTA gomb segítségével a weboldaladat és a blogodat vagy blog felületedet (minden egyes posztnál szerepeljen!), és vezesd el a lehetséges usert a feliratkozói felületedre! Hogy hogyan? Íme egy újabb Yazamo példa:

A jövedelmezõ listaépítés 7 hatékony praktikája

A jövedelmezõ listaépítés 7 hatékony praktikája

A másik lehetőség a blogod használatára, hogy ne légy túl direkt, az nem más, mint egy feliratkozás gomb elhelyezése az oldalon. Ez persze egy fokkal kevésbé hatásos, mint a visszatérő CTA, de ettől még lehet vonzó.

6, Ha vendég-blogolsz, mindenképp helyezz el visszalinket magadhoz

Ha lehetőséged van más oldalakon tartalmakat, bejegyzéseket megjeleníteni, ne hagyd ki! Sőt, ez kifejezetten hasznos lehet, de szinte csak akkor, ha a usereket el is irányítod magadhoz – egy releváns, érdekes tartalom, némi elcsepegtetett infó a legjobb reklám lehet!

Persze nem minden oldal enged CTA gombot elhelyezni az oldalon, de a belső linkeket szinte kizárt, hogy bárki megtiltsa. Ha ügyesen szövöd a mondataid, akár több hivatkozást is elbír a szöveg, és még csak az oldal tulajának sem lesz ellenérzése tőle… (Ráadásul azt se feledjük, hogy néhány belső link egy ilyen bejegyzésről javíthatja az oldalad megítélését a keresőmotorok szemében…)

7, Fizetett hirdetések indítása

A forgalom ez irányú irányítása is megszokott, ha valaki komoly e-mail marketing listát akar építeni – releváns kulcsszavakra hirdetve minőségi feliratkozók, lehetséges vevők nyerhetők el. Korábban ezt említettük a közösségi média (pl. a Facebook) esetében, de itt külön kiemelném a Google szolgáltatásait.

A céloldaladra ilyen esetben természetesen kötelező a minőségi ajánlat, a helyesen kidolgozott tartalom és (előszegmentáló) feliratkozói felület – szóval ez a befektetés mellett egy olyan landing oldal létrehozását is igényli, mely a fizetett kattintást feliratkozóvá konvertálja! Előnye, hogy mérhető, és forintosítva megtudhatod, mennyit fizetsz egy-egy feliratkozóért, és ha még azt is tudod, mennyit ér neked rövid-, közép-, és hosszú távon egy új kapcsolat, máris könnyebben optimalizálhatod a futtatott kampányokat!

Tudsz még praktikákat? Oszd meg velünk kommentben!

Forrás: Yazamo.com

5 marketing mérőszám, amit nyomon kell követned (…de lehet, hogy nem teszed)

Szerző: | 2015-06-18

A mai e-mail marketingesek elsöprő többsége a legfontosabb mérőszámnak a megnyitási-, és az átkattintási arányokat tartják. Ugyan ezek tényleg nagyon-nagyon fontos mutatók, meg kell jegyeznem: ennél azért sokkal többet is tud manapság egy-egy rendszer – pl. a HírlevélÓriás is. Márpedig ezek használatával elsöprő sikert arathatsz a piacon!

Hol érdemes kezdeni?

Ahhoz, hogy a teljesítményünket maximalizáljuk, ki kellett találnunk a módját, hogyan tegyünk szert még több információra. Az esetleges új információk segítségünkre lehet a kampányaink erősségeinek, gyengeségeinek mérésében, illetve nagy javulást érhetünk el stratégiánkban. Íme öt tipp, mire érdemes figyelned!

1. Elérés ideje

Rengeteg hűhót csapnak a cégek azon, hogy melyik is az optimális napszak a levélküldésre – arról nem is beszélve, hogy melyik a jobb, a hétköznap, vagy a hétvége? Ezt dokumentálva sikereket érhetünk el, így igaz – azonban mennyivel hatásosabb lenne, ha arról rendelkeznénk információval, egy-egy feliratkozó mikor nyitja meg általában a leveleket, nem igaz? Az e-mail értéke mindig a felhasználó preferenciáitól, igényeitől és szokásaitól függ – ha ezekről rendelkezünk adatokkal, máris többet érünk, mint a legtöbben a piacon!

Természetesen az először említettek is kiemelten hasznosak, ne feledjük! Azonban ha az egyedi igényekre szeretnénk támaszkodni, be kell gyűjteni az adatokat arról, hogy az egyes ügyfeleknek melyik lenne jobb – nem szabad összetéveszteni a kettőt!

Ha automatizált leveleket küldesz, a nyomkövető elhelyezése szükségszerű. Az automatizálással finomíthatod a munkafolyamatokat, a visszaérkező adatok feldolgozásával (minimum 1 hónapos időszakról beszélünk!), értékelésével, és a kapott értékek beépítésével könnyen javíthatunk minden eddigi mutatónkon!

5 marketing mérõszám, amit nyomon kell követned (...de lehet, hogy nem teszed)

2, Leiratkozók

Ha hiszed, ha nem, az egyik legfontosabb e-mail marketing mérőszám nem más, mint a leiratkozók aránya. A legtöbben úgy gondolják, hogy ha ez a szám kórosan magas, akkor ez a marketingesek hibája. Azonban nem feltétlenül ez a helyzet.

A leiratkozási ráta egy igazán jó mérőszáma annak, mennyire jól sikerült szegmentálnod a listád, és hogy hogyan használod a stratégiád. Egy-egy szegmentált kiküldési teszt alkalmával ha kiugróan magas a leiratkozás mértéke, az azt jelzi, hogy nem feltétlenül releváns az adott feliratkozó a szegmentumához, ugyanakkor segít tisztítani az egyes szegmenseket.

A leiratkozások ezen kívül segítenek elkerülni a spam mappákat, vagy épp a visszapattanásokat! Ne csak azt nézd, hogy elvesztettél x feliratkozót – ha tetszik, ha nem, nem biztos, hogy a témád, terméked, szolgáltatásod örökké érdekes marad valaki számára. Azt is nézd, hogy ezek a (már nem feltétlenül) releváns leiratkozók nem terhelik hosszú távon a listád.

Ne feledd, ezt a mutatót különösen fontos figyelemmel követni, és tudnod kell felismerni az egy-egy kiugróan magas, illetve a konstans magas leiratkozói szám közötti különbséget!

5 marketing mérõszám, amit nyomon kell követned (...de lehet, hogy nem teszed)

3, Az email olvasásával eltöltött idő

Rengeteg típusú e-mail létezik, ezt tudjuk – ezt figyelembe véve természetesen azt is meg kell különböztetnünk, hogy mennyi időt töltenek feliratkozóink egy-egy levelünk átolvasásával.

Ugyanakkor az mindenképp hasznos információkat szolgáltathat számunkra, hogy az egyes levelekkel mennyi időt töltenek usereink! Ebből kiderülhet, átjut-e a kívánt információ, olvasmányos, figyelemfelkeltő-e, és vajon azt közvetíti-e, amit szeretnénk?

No, de mennyi lenne az ideális?

Ha azt vesszük alapul, hogy egyes kutatások szerint átlagban 20 mp-be telik egy weboldalon átolvasni 50 szót, már van egy alap mérőszámunk, mellyel kalkulálhatunk. Nyilván elvon ebből a figyelemből a dizájnelemek megtekintése, illetve az is, mennyire elkötelezett követő egy-egy user. A különböző kutatások azt állítják, három csoportot kell megkülönböztetned átlagban: a pillantókat (0-2 mp), az átlapozókat (2-8 mp), és az olvasókat (8+ mp). Minél magasabb az átlagos olvasási idő, annál több információ jut át a leveledből; valamint megfordítva, minél rövidebb nálad az átlagos olvasási idő, annál jobban oda kell figyelned a tartalom-optimalizálására.

5 marketing mérõszám, amit nyomon kell követned (...de lehet, hogy nem teszed)

4, A készülék típusa

Ez a mérőszám soha nem volt még ilyen fontos, mint manapság. És ez egyre inkább igaz nem csak a weboldalak, de az e-mailek esetében is!

Világviszonylatban az e-mailek 53%-át ma már okostelefonon nyitják meg. Nem mindegy hát, milyen eszközre optimalizálod a leveleid (illetve természetesen az abból megnyitható weboldalt sem!), hiszen ha e kettőből bármelyik nem reszponzív, máris értékes usereket veszthetsz!

Sőt, ahogy növekszik a mobilok iránti elkötelezettség, úgy nő annak a valószínűsége is, hogy nagyban a usered sorsa azon múlik, optimalizált tartalmat kap-e, vagy elavultat?!

Példának okáért, gondolj bele: kora reggel elindítod a kiküldést. Jó eséllyel ilyenkor még sokan úton vannak a munkába, de már figyelik a postafiókjuk, és jó eséllyel meg is nyitják azt; így hát abszolút nem mindegy, milyen tartalommal szembesülnek! Ha délben kezded meg a kiküldést, már valószínűleg az irodában lesznek, így nagyobb az esély, hogy asztali gépen vagy laptopon lássák a leveled. Este megint változik: ez az ingázás időszaka; van, aki időben hazaér, és már az otthoni gépén nyitja, míg van, aki épp bevásárlás, vagy hazaút közben találkozik a leveleddel – mobilon.

Nyilvánvaló hát, hogy a napszakok, és az ehhez kötődő viselkedési szokásokhoz kell ütemezned a leveleid kiküldését is, valamint tisztában kell lenned, mérned kell azt is, mely felhasználók milyen eszközön nyitják meg általában a leveleid. E számok nagyban segíthetik az időzítést, a különböző szűrések beállítását; valamint természetesen a hírleveled sikerességét is!

5 marketing mérõszám, amit nyomon kell követned (...de lehet, hogy nem teszed)

5, E-mail kliens

Egy ideális világban minden e-mail kliens (gmail, freemail, hotmail, et cetera) egyformán jelenítené meg a leveleid… De, mint tudjuk, nem egy ideális világban élünk, ezért jó tisztában lenned azzal, milyen kliensekre küldöd a leveleid, hogy minden esetben megfelelően tesztelhesd a megjelenést.

Ha tudod mérni (vagy akár a feliratkozáskor szegmentálod erre nézve is ügyfeleid), akkor sokkal megfelelőbben tudod kezelni a sablonjaid.

Vagy hogy vegyünk egy direkt példát: köztudott, az Outlookra kimondottan kemény optimalizálni egy levelet. Ugyan lehetett arról hallani egy nagyobb felmérés során, hogy az outlookos megnyitások száma 2014-ben 13%-ról 8,7%-ra esett vissza, de azért legyünk őszinték: ez még mindig nagy szám. Ha pontos képed lenne arról (mert mérnéd, vagy előszegmentálnád), jobban ügyelni tudnál az Outlookos megjelenésre is…

5 marketing mérõszám, amit nyomon kell követned (...de lehet, hogy nem teszed)

Most te jössz! Milyen mérőszámokat tartasz még fontosnak, és miért? Oszd meg velünk kommentben!

Forrás: HubSpot.com

Hogyan írjunk ismeretlennek e-mailt, amire tényleg kapunk majd választ?

Szerző: | 2015-06-09

A februári ‘The Growth Show’ egyik fő témája a hideg e-mail küldés volt – ez az az e-mail forma, amikor friss feliratkozónak küldünk releváns információkat, kvázi puhatolózó célzattal: hogy szegmentálhassuk, hogy belőhessük az igényeiket. Több milliárdos multi cég marketingese beszélt a témáról, méghozzá eléggé büszkén! Ugyanakkor a hallgatóság soraiban igen szép számban foglaltak helyet olyanok is, akik nem voltak birtokában a Szent Grálnak – ahogy nevezték ezt az előadók.

Ez nyilván Neked is jól jöhet, ha szeretnél lépni ez ügyben; hogy a kapcsolataidat, a feliratkozóidat megfelelően kezeld… és mindenek előtt, hogy válaszokat, hasznos információkat tudj meg, hiszen rengeteg olyan feliratkozód volt, van és lesz is, aki nem azonnal vásárlással, vagy épp szegmentálható információk nyújtásával kezd – ez a Te nagy feladatod!

Hogyan?

Talán nem fogsz csodálkozni, de a Szent Grál ez esetben is a tesztelés. Nem volt olyan előadás, ahol ugyanaz a metódus lett volna hallható, és ez elgondolkodtatta a közönséget – nagy vonalakban ugyan sok mindenben egyetértettek az előadók, de mint minden esetben, egy-egy üzlet, egy téma, mely felöleli a vállalkozásod, nagyban specializálhatja a hideg e-mailek felhasználásának módjait is!

Tökéletes tárgysor

Eltölthetsz akár napokat is azzal, hogy minden (lehetséges) igényt kielégítő levelet gyárts, de az egész a kukába megy, ha a kutya sem nyitja meg a leveled. Hideg e-maileknél ez különösen extra fontos – eddig alig tud rólad valamit, és ugyan jó eséllyel emlékszik rá, hogy feliratkozott, de hogy pontosan mi is ez… El kell tudnod adni a témád!

Szóval kell egy kényszerítő erejű tárgy… Hogy ez nem hangzik túl biztatóan? Na, ez igaz, de ez a legjobb szó ebben az esetben! Pláne, ha megnyitod a postafiókod: mégis hány semmitmondó tárgysorú levelet kapsz naponta? Hány „A vezető felhő-alapú szoftver adatbázis” típusú értelmetlenséggel terhelnek naponta?

Szóval találj ki jó témát, és írd körül 5-7 szóban, kb. 50 karakter hosszúságban! Legyél beazonosítható (hideg küldéskor ez különösen fontos), foglald össze, mit tudsz, légy egyértelmű, figyelemfelkeltő, hogy biztosítsd, a tárgysorod eléri a célját!

Pl. az egyik legjobb útja a hideg küldéskor a tárgysornak, ha szerepel a neved, pl. HírlevélÓriás – az e-mail marketing trendek otthona! Persze ez csak egy példa a lehetséges több száz közül:)

Legyen világos, miért írsz!

Íme, így történik a legtöbb hideg megkeresés: írnak egy levelet, másolás, beillesztés, küldés – jó esetben a címzést változtatják, már ha a rendszer ilyet nem tud… Te is agyvérzést kapsz az ilyen tömegtermelt cuccoktól? És ráadásul nem is működik!

Ha egyértelműen MEGSZÓLÍTOD a feliratkozód, ha üdvözlöd a feliratkozóid között, ha leírod, mire számíthat, milyen rendszerességgel (sőt, akár azt is, hogy hol tud saját érdeklődési-, illetve rendszerességi visszajelzést küldeni), már egy win szitu.

Elérheted, hogy számítson a leveleidre, sőt, akár várja is azokat! Sőt, ha van arról infód, hogy ki hívta meg az új feliratkozót, akár hivatkozhatsz is rá – mondván, nem véletlenül kaptál Te is meghívást a barátodtól…

Ez nem egy egyszerű házi feladat ám! Hideg megkereséskor, első levélkor a felépítés (ahogy a tárgysor is) kulcsfontosságú!

Használd a közösségi anyagaidat!

Nyugodt szívvel megjelenítheted, milyen népszerű vagy – már ha az vagy… Ha van több ezer Facebook követőd, Twitter feliratkozód, vagy egyéb, az megjelenhet. Persze nem kell, sőt, nem is szabad hivalkodni vele, hiszen az visszatetszést kelthet, de egy visszafogott elhelyezés pozitív benyomást kelt a legtöbb esetben!

Vagy ha épp olyan szaktekintéllyel készítettél épp interjút, vagy cikket írtál róla, már ezt is bemutathatod! Ez szintén a szakmaiságod jelzi, azt, hogy mennyire érdemes a feliratkozódnak lennie!

Légy rövid, egyszerű – és úgy írj, mint egyik ember a másiknak!

Légy tisztában azzal is, hogy a világon szinte mindenki elfoglalt – ezért ne rontsd a helyzetet! Írj érdekesen, de lényegre törőn, ne légy hírlevélben terjengős, mert az csak elijeszti a feliratkozót!

Ha egyértelmű vagy, ugyanakkor a leveled gördülékeny, jól olvasható, máris nagyobb eséllyel bírod rá az új feliratkozót arra, hogy hosszú távon kövessen, legyen állandó érdeklődőd, vagy akár fogyasztód. Az emberközeli szövegezés sokat segíthet ezen.

Persze ezek csak alap ötletek – ugyanakkor az előadások mindegyikében előjöttek, kvázi közös nevezőként. Ha hideg megkeresés esetén beveted ezen praktikákat, máris nagyot nő a sikerességed esélye! Szóval hajrá, ne fogd vissza magad! Kísérletezz, és ha van Neked is egy jó ötleted a témában, ne habozz megosztani Velünk kommentben!

Forrás: Hubspot.Com

Hogyan növelte a Xerox az előfizetők számát 540%-al?

Szerző: | 2015-06-08

A Xerox-ot széles e világon úgy ismerik, mint a világ egyik vezető dokumentum-technológiai és szolgáltatási cége. A Xerox Global egyik content managere, Greg Pings feladata volt, hogy növelje az eléréseket a hírlevelekből, és találjon megoldásokat a közös platform-problémákra. Nos, Greg jó munkát végzett!

Greg megközelítése:

Greg AddThisPro fiókot hozott létre, és az ott elérhető eszközök segítségével az alábbiakba vágott bele:

  • Egyedi üzenetek összeállítása – úgy gondolta, a sokszínű ajánlatok jobban elérik a felhasználókat, mint az egyen-üzenetek, így nagyobb ösztönző hatást is keltenek
  • Megosztás gombok beépítése – könnyen, gyorsan megoszthatóvá tette anyagaiban a Xerox online tartalmait
  • Követés gombok – segítségével megkönnyítette az olvasók dolgát, így gyorsabban megtalálhatták és feliratkozhattak az általuk preferált közösségi oldalra

Greg megoldása fokozta az e-mailekre feliratkozók számát

A Greg által létrehozott egyedi üzenetek leginkább pozitív hatása az volt, hogy általa virálisan terjedt az üzenet – ennek segítségével pedig exponenciálisan tudta növelni a feliratkozói számát. Alig egy hónappal utána, hogy belevágott az új típusú kampányok létrehozásába, már 540%-al növelte meg az addigi feliratkozó számot!

„Az egyedi üzenetek segítségével nem csak új, de minőségi feliratkozókra tettünk szert!”

Greg Pings – Xerox

Fokozott letöltések

Amellett, hogy jelentősen növelte a feliratkozó számot, Greg szerette volna elérni a programletöltések számát is. Hogy segítse ezt a célját, blog-bejegyzéseket hozott létre, melyeket – természetesen – egyedi, személyes e-mailekbe csomagolta – és a blog oldalon naná, hogy helyet kaptak a letöltési linkek is! A Greg által vezetett kampány hatására 118%-al nőtt ez a célszám is!

Az első havi eredményeken felbuzdulva Greg az osztály többi tagját is a hasonló üzenetek küldésére ösztökélte – talán nem csodálkozol, miért…

Fokozódó megosztások

Amellett, hogy egyéni üzenetekkel hozta létre üzeneteit, Greg a könnyen használható AddThis segítségével alaposan megnövelte a megosztások számát is. A nagyobb közösségi média megosztások segítségével pedig tovább növekedett az elérések száma…

Magyarországon hasonló eszközt a HírlevélÓriást ajánljuk, mely segítségével akár Greg eredményeit is elérheted – hazai árakon!

Forrás: Addthis.com