Hogyan kell ténylegesen kinéznie az e-mail marketing üzenetednek?

Szerző: | 2015-07-15
Számtalan cikket olvashattál már nálunk az ideális hírlevelek felépítéséről, sőt, arról is, milyen appokat ajánlunk használni, nagy vonalakban emlegettünk főbb szabályokat, van, amit részletesen kifejtettünk… Most viszont boncolgatjuk kicsit a hatékony marketing üzenet részeit, és elmondjuk, hogyan optimalizáld azokat, hogy végül jól konvertáljanak…

Hogyan hozz létre határos tárgysort?

A tárgy vitathatatlanul az egyik legfontosabb része levelednek! A hatékonysága alapvetően meghatározza, hányan fogják megnyitni a leveled, ebből adódóan minden mérőszám innen indul. Ha ezzel nem vagy tisztában, ha nem töltesz elég időt a megfelelő, működő tárgy kifundálásával, már meg is ette a fene az egészet… Ha nem teszed magadévá ezt a felfogást, akár fel is hagyhatsz a hírlevél marketinggel.

A MailChimp egy tanulmányában úgy fogalmaz: a tárgynak rövidnek, tömörnek leírónak kell lennie, és okot kell adnia a feliratkozóknak, hogy megnyissák a levelet. Az elmélet persze egyszerű, na de mindez gyakorlatban… Általában mindig azok a tárgyak teljesítenek a legjobban, melyek tartalmaznak némi személyhez szóló utalást, megszólítást – egyszerűen több életet visznek a levélbe. Átlagosan az is megállapítható, hogy kb. 50 karakter az ideális – bár vannak esetek, melyek indokolják a nagyon hosszú, vagy pont fordítva, a nagyon rövid tárgyakat.

…és még egy fontos dolog: próbáld úgy komponálni a témád, mintha csak egy barátodnak küldenél levelet! Az igazán személyes, testközeli üzenet jobban átmegy, hamarabb kattintják, mint a túlontúl „business” leveleket. És hogy példát is mondjak, itt van Barack Obama tárgya, a „Hey”:

Hogyan kell ténylegesen kinéznie az e-mail marketing üzenetednek?

Hogyan kell ténylegesen kinéznie az e-mail marketing üzenetednek?

Milyen a hatékony küldő név?

Ha már a küldőnél járunk, erre is nagyon oda kell figyelni. Oké, nem lehet mindenki Barack Obama, és nem kampányolhat mindenki épp az újraválasztásáért – de egy jól megtervezett feladó sor akkor is fontos!

Mi a lényeg? Legyen egyértelmű, ki küldi az üzenetet – mindig, minden levélnél ugyanazt a becenevet, cégnevet használd! Ez segít a usereidnek, hogy egy pillantással felismerje a leveleid, és (persze ha megszokta a minőségi tartalmat Tőled) hamarabb el is jut oda, hogy megnyissa!

Persze vannak kivételek, mikor más a szándék: pl. ott a Chubbies, egy férfi ruházati cég, aki a humorra megy rá. És milyen remek recept, gondolj bele! Mikor meglátom a Chubbicus Maximus, vagy épp a Warren Chubbett feladókat, már önkéntelenül is vigyorgok, hogy most vajon mit hoztak össze a srácok…?

Hogyan írjunk jobb e-mail töredék-szövegeket?

Ez alapvetően a kreativitás próbája. Az ún. töredék-link az a részlet, melyre kattintva a user megtekintheti a webes változatot – használjuk is, jó ha van, stb. Na de ki mondta, hogy csak erre lehet jó?

Hogyan kell ténylegesen kinéznie az e-mail marketing üzenetednek?

Hogyan kell ténylegesen kinéznie az e-mail marketing üzenetednek?

Ugyebár ez az üzenet alapvetően azért jelenik meg, ha bármilyen ok miatt az üzenet nem, vagy hibásan jelenne meg, hiányoznának képek, etc, akkor egy kattintással elérhetővé tudod tenni a webes változatot. Hogy jobban kihasználd ezt a részt, a legjobb hírlevél küldő szolgáltatások lehetővé teszik számodra ennek a szövegnek a szerkesztését – ilyen pl. a MailChimp, az Aweber, és a HírlevélÓriás is!

Nézd erre a szövegre a tárgyad szempontjából, és gondolkodj el azon, hogyan tudná kiegészíteni azt, vagy bármilyen formában pluszt nyújtani hozzá. Adj még egy okot az olvasónak, hogy kattintson! Pl. egy tipp egy értékesítési üzenethez: ismételd meg ajánlatod, adj hozzá kedvezményes árat, ingyenes szállítást!

Minden egyes e-mailed személyre szabható, így jobb mutatókat érhetsz el, jobban teljesülhetnek a marketing célok! Az ilyen apróságok felhasználása olyan pluszt jelenthet, amit a versenytársaid java része lusta felhasználni – te ugye nem leszel az?

Hogyan válaszd ki a legjobb elrendezést a tartalmadhoz?

Íme néhány általános igazság a kérdésben:
  • Olyan elrendezést használj, ami egyaránt működik mobilon és asztali gépen, laptopon is!
  • Mindig a legfontosabb információk szerepeljenek elől!
  • Ne engedd túlontúl bő lére a szöveget!
  • Használj releváns, vonzó, figyelemfelkeltő képeket!
Amit szintén meg kell fontolj a stílussal kapcsolatban:
  • Egy, két vagy három oszlopot alakítasz ki – de ki fogod használni?
  • Nagy képekkel akarsz operálni, vagy a hagyományosabb szöveges tartalmakkal?
Ne félj körülnézni egy kis inspiráció után! Számtalan hatékony e-mail marketing példa kering a neten, bár nyilván a legjobb a szakértőktől eltanulni pár fogást… Ha például a Google képkeresőjében beütöd, hogy e-mail marketing elrendezés, máris elég jó példákkal találkozol:

Hogyan kell ténylegesen kinéznie az e-mail marketing üzenetednek?

Hogyan kell ténylegesen kinéznie az e-mail marketing üzenetednek?

Továbbá azt se felejtsd ki, hogy megnézd, az általad használt hírlevél küldőben milyen appok, sablonok találhatók. A legtöbb beépített sablon (pl. a HírlevélÓriásnál) nagymértékben testre szabható, és egy kis plusz munkával kifejezetten egyedi tartalmakkal rukkolhatsz elő – és legalább nem kell az alapoktól kezdened…

Hogyan töltsd fel az üzenetet tartalommal?

Ha eldöntötted, milyen elrendezést használj, fel kell töltened tartalommal. Fontos, hogy úgy gondolj a leveledre, mint pl. egy weboldalra: van fejléc, tartalmi terület és lábléc. A képek elrendezése is fő komponensét kell képezze a tartalomtöltésnek!

Képek

Kezdjük akkor a képekkel. Azt mondják, egy kép többet ér ezer szónál – ugyanakkor az e-mail klienseknek ez a legtöbbször csak ennyit mond: kattints ide a képek betöltéséhez… Szóval nem érdemes még ma sem túlzottan erősen ragaszkodni az anyag kialakításakor a képekre, mivel nagyon egyszerűen borulhat az egész! Mindenhol add meg a text verziót, adj meg alternatív image szöveget, és tedd biztosan beazonosíthatóvá a tartalmat, akár kép nélkül is!

Fejléc

Általában ezen a területen helyezkedik el a márka vagy cég logó. Nagyobb betűtípusok a jellemzőek, és persze a fokozott hatás érdekében a képek használata is javallott!

Szövegtest

Az e-mail marketing üzenet szíve a szövegtest. Légy tisztában, mit akarsz elérni a leveleddel, mielőtt belevágsz! Szóval mit akarsz:
  • Tájékoztatni az olvasót egy új kereskedelmi ajánlatról?
  • Egy új tartalmat szeretnél promózni?
  • Válasz vagy visszaigazolás kérése a cél?
Bármelyik is legyen a válasz, nagyban befolyásolja a szövegtest milyenségét. Ha új termékről beszélünk, képekkel is el kell látnod, hogy elég figyelemfelkeltő legyen. Ha új tartalomról, pl. egy blogposztról beszélünk, akkoR máris erősebb szöveg bárisra, és kevesebb képre lesz szükséged.

Végül a tipográfia is nagyon fontos momentum:
  • Mindig használj új bekezdést az új gondolati egységekhez!
  • Használd a szöveg méretezést, hogy hierarchiát hozz létre a szövegben!
  • A félkövér, dőlt vagy aláhúzott szAvak mindmáig jól működnek a kiemelésben.
Lábléc

A lábléced úgy kell optimalizálnod, hogy illeszkedjen általánosságban minden hírlevél tartalomhoz. Kell lennie leiratkozó linknek (ez törvény adta kötelességed!), címnek, elérhetőségnek, partnerlogóknak (ha vannak), sőt, akár a tovább küldés is kaphat saját CTA-t itt! Tervezz következetesen itt is – a usereid elvárják!

Hajrá!

Csakúgy, mint egy blog írásánál, vagy a weboldal tervezésénél, a hatékony marketing üzenet gyártásánál is a legfontosabb a gyakorlat! Szánj rá időt, hogy kitapasztald, mi működik a Te közönségednél, tesztelj újra és újra – ez az út vezet a nagyszerűséghez. Na meg a magas konverzióhoz is…

Lenne még ötleted? Írd meg nekünk kommentben, de mit tartanál még fontosnak a hatékony marketing üzenet létrehozásakor!

Forrás: ElegantThemes.com

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük