Monthly Archives: október 2015

13 e-mail marketing folyamat, amit érdemes használnod az automatizáláshoz

Szerző: | 2015-10-29

Mennyire használod ki az adatbázisodban rejlő lehetőségeket – kihozod belőle a maximumot, vagy csak hagyod őket szunnyadni? Mert ha nem használsz marketing automatizációkat, akkor a válasz nagy valószínűséggel az utóbbi… Másként fogalmazva: kiváló lehetőségeket szalasztasz el!

Azt tudtad, hogy a Forrester felmérései szerint azok a B2B marketingesek, akik használnak automatizált levelezéseket, átlagban 10%-al növelték a bevételeiket!

Az automatizálás segítségével nagyságrendekkel jobban kihasználhatod az adatbázisod kínálta lehetőségeket, a szegmentálás (ugye szegmentálsz??) és a viselkedés adta adatokat. Gondolj az ügyfeledre, mint egy partnerre; az automatizálás segítségével nagyobb eséllyel elégítheted ki az igényeit! Az automatizálás nem csupán az új ügyfelek aktiválását segíti, de leginkább ösztönzik a a tevékenységeket, további aktivitásokat! Ebből a posztból kaphatsz néhány ötletet, merre indulj el, ha automatizációkat szeretnél bevezetni a levelezésedbe.

Automatizáció beállítása

Talán sejthető, de azért elmondom: különböző munkafolyamatokat kell majd létrehoznod a marketing automatizációk bevezetéséhez! Használj bármilyen szoftvert is a hírleveleidhez (HubSpot, vagy akár HírlevélÓriás), a koncepció mindenhol univerzális.

Létrehozhatsz automatizációt ezer dologra: regisztráció megünneplésére, arra, hogy visszacsábítsd a usert, vagy akár arra is, hogy az eddigi vásárlásai, látogatásai, kattintásai alapján egyedi ajánlatokat állíts össze a részükre. Határ a csillagos ég – na meg az adathalmazod!

És ez még csak a kezdet, amit kezdhetsz ezekkel a munkafolyamatokkal! Lehetővé teszi a partneri adatok frissítését, a vásárlói életciklus lekövetését/irányítását, vagy akár egyéb adminisztratív feladatokra is…

13 példa, amit kipróbálhatsz

1, Munkafolyamatok
Fő esemény: Oldalletöltés vagy ajánlat letöltés

Hozz létre új munkafolyamatot minden egyes olyan oldaladhoz, ahol valamilyen témához tartozó tartalom tölthető le. Például tegyük fel, hogy unikornis tenyésztéssel foglalkozol! Az oldalad fő témái a tenyésztés, az egyszarúak diétája, a felszerelés, és minden oldalhoz tartozik valamilyen letölthető tartalom (pl. e-book, webinárium, stb.), akkor minden oldalhoz tartozzon egy-egy munkafolyamat. Amikor megnyitják, letöltik ezeket az oldalakat, az automatizáció észlelje azt, és bizonyos idő múltén küldjön ajánlást a kapcsolódó oldallátogatásról.

Tehát ha egy látogatód körbenézett az unikornis diéta témakörben, később kapjon egyedi ajánlatot automatikusan a kapcsolódó tartalmaidról: pl. az általad eladásra ajánlott diétás könyvről! Egyszerű, igaz?

2, Feliratkozó üdvözlő
Fő kiváltó: Feliratkozás

Azt hiszem, ez az egyik leginkább egyértelmű munkafolyamat: mikor érkezik egy új feliratkozás, a rendszered automatikusan küldjön egy üdvözlő levelet a számára! Ez tartalmazhatja a fiókja elérését, főbb információkat, sőt, akár kereskedelmi ajánlatokat is!

3, Életciklus változás munkafolyamat
Kiváltó esemény: életciklus szakasz változás

Ha már az üdvözlésnél tartunk, mindenképp érdemes kiemelni a vásárlói életciklusokat. Állíthatsz be munkafolyamatot külön arra, ha egy userhez új folyamat köthető. Ez lehet az első, vagy épp a 10. vásárlása, az első vásárlásának egy éves évfordulója (ilyenkor akár kuponajándék is dukál, ami új konvertálásra is sarkallhat…), vagy bármi hasonló.

Ez segít egyrészt visszahúzni az oldaladra a usert, újraaktiválni, de a céged pozitív megítélésének alakulásában is segítséget nyújthat.

4, Aktív kapcsolat munkafolyamat
Kiváltó esemény: látogatások, űrlapbeküldések, kattintások

Hozz létre olyan dinamikus listákat, melyek tartalmazzák, és folyamatosan figyelik a legaktívabb usereidet! A létrehozáshoz használj erős kritériumrendszert: sok webhelyen töltött idő, magas hírlevél kattintási szám, etc, és ehhez kapcsolj olyan kiemelt ajánlatokat, melyek csak a top ügyfelek számára elérhető! Ezzel alaposan segíteni tudod a lojalitásuk fenntartását, még inkább „hívőiddé” válhatnak… Ráadásul az ilyen elkötelezett userek hajlamosak meg is osztani vagy továbbküldeni az ilyen jellegű anyagokat, mely segíthet a híred virális terjedésében!

5, Bevezető ajánlatok
Fő kiváltó: Több kattintás, de még nem konvertált

Sokszor előfordul olyan is, hogy az első vásárlást nehezen teszi meg egy-egy user. Félnek a netes fizetéstől, bizalmatlanok a kiszállítással, a minőséggel kapcsolatban – bármi lehet. Az ilyen jellegű userekre is megéri építeni, akár úgy, hogy őket leválogatva külön munkafolyamaton keresztül egyedi, még inkább akciós áron kínálsz általuk (az előzetes látogatások, kattintások alapján) kívánt termékeket vagy szolgáltatásokat!

6, Belső értékesítő munkafolyamat
Fő kiváltó: legalacsonyabb ár elérése

Az érdeklődő usereket be lehet vonzani úgy is, ha ár-összehasonlítást alkalmazol. Érdemes képben lenni a legnagyobb versenytársakkal, és ha biztosan piacvezető az árad, a kattintástörténet alapján egy-egy terméket legjobb árúként is érdemes kiemelned!

7, Visszahúzó munkafolyamat
Fő kiváltó: inaktív kapcsolat

A listád mutatóinak növeléséhez az egyik alapvetés, hogy az inaktív kapcsolatokat ne hagyd veszni! A külön rájuk célzott (pl. 10 levél óta nem nyitott, nem kattintott) automatizált levelek pozitív hatással lehetnek a konverzióidra – minden szinten! A levelük tartalmazhat extra ajánlatot, kupont, ajándék-tartalmat – a lényeg, hogy visszacsábítsuk az aktív adatbázisba!

8, Esemény munkafolyamat
Kiválthatja: regisztráció vagy jelenlét visszajelzése

Eseményt hozol létre, ahol vendégül látnád a usereid? Simán lehet erre is célozni automatizált levelet! Az esemény előtt, alatt és után is alkalmazható.

Pl. a regisztrálók kapjanak automatikusan levelet a főbb infókról, majd emlékeztetőt, sőt, egy utolsó felszólítást is! Utána érdemes visszajelzéseket kérni, az eseményhez kapcsolódó ajánlatokat összeállítani, így lesz teljes az automatizáció kihasználtsága!

9, Elhagyott kosárhoz tartozó munkafolyamat
Fő kiváltó: elhagyott kosár

Ha e-kereskedelemmel foglalkozol, biztosan szembesültél már a kosárelhagyás problémájával. A koncepció itt egyszerű: ha a user egy bizonyos idő múltán nem végzi el a vásárlást, egy óvatos emlékeztetőt rendelhetsz az eseményhez. Érdemes akár egy kisebb értékű kuponnal motiválni a kosárelhagyást – bár nem mindegyiket, nehogy hozzászokjanak!

10, Értékesítésbővítő munkafolyamat
Fő kiváltó: korábbi vásárlások

A vásárlás megvalósulása után nem állunk ám le  a kommunikációval, igaz?? Gondolj bele, tökéletes alkalom kiegészítő termékeket ajánlani ilyenkor. Egy jól megtervezett levéllel és egy xml feeddel nagyon jó kis értékesítésbővítést érhetsz el! Például vesz valaki egy túranadrágot – miért ne ajánlhatnál hozzá túracipőt-, és kabátot is??

11, Ügyfél elégedettség munkafolyamat
Kiváltó esemény: Magas vagy alacsony elégedettség

Ha rendszeresen használsz értékeléseket egy-egy vásárláshoz, akár erre is alapozhatsz munkafolyamatokat! Egyszerűen határozd meg, melyik a „magas” ügyfél-elégedettség mértéke, és mely az alacsony – az ehhez kötött levelezés beállítása már gyerekjáték! Exkluzív ajánlatokkal, tartalmakkal, akciókkal jutalmazhatod az elégedett ügyfeleket, míg az elégedetleneket kvázi jóvátételként kuponokkal, vagy nagyon nagy kedvezményekkel teheted újra boldoggá…

12, Ügyfél sikerességi munkafolyamat
Fő kiváltó oka: termékek sikeressége

Ha követed a vásárlás sikerességi mutatókat, könnyen elképzelhető, hogy profitálhatsz ebből a trigger-lehetőségből is. Pl. ha visszajelzéseket veszel alapul egyes termékekkel/szolgáltatásokkal kapcsolatban, akár be is építheted azokat az egyedi ajánlataid közé, legsikeresebb ötletként. Segítséget nyújthat abban is ez az e-mail, hogy a sikertelen termékeket/szolgáltatásokat helyettesítsd, vagy ajánlj mást helyettük az elégedetlenek számára.

13, Közelgő vásárlásokra emlékeztető
Esemény: vásárlások egy ciklusra

Tartalmaz fő vásárlási időszakokat a rendszered? (Ha nem, miért nem? Jól jön, nagyon is!) Mert ha igen, erre is építs folyamatot: ha pl. jellemzően októberben mindig vásárol valaki, szeptemberben jelezd neki, hogy várod vissza. Persze ez csak egy példa, ez ugyanúgy működik a jellemzően hétvégi (vagy egyéb…) vásárlások esetén!

Most Te jössz! Milyen javaslataid lennének még trigger levelezésre?

Forrás: HubSpot.com

A 10 legfontosabb e-mail tárgysor tanulság

Szerző: | 2015-10-28

A postafiók titokzatos hely. Ha megkapsz egy címet, azzal kvázi egy privát hozzáférést nyersz el valakihez, szóval becsüld meg! Csak néhány szerencsés vállalkozás férhet hozzá egy-egy személy e-mail címéhez – és ha feliratkozik hozzád, kötelességed minőséget nyújtani!

Egy átlagos fogyasztó 9-14 márka vagy cég hírlevelét tűri meg egy időben – ami első blikkre nem tűnik soknak, de gondolj csak bele jobban! Ugye, már ez is jókora verseny a figyelemért?

Szóval ez az a játszótér, ahol igazán nagyot kell tudnod virítani, miközben a további cégek is ezt teszik. Még úgy is versenyhelyzet alakul ki, ha nem azonos iparágban tevékenykedtek – hisz a cél az, hogy megnyitóvá, kattintóvá (majd végül fogyasztóvá) tegyük a feliratkozót – ha így nézed, a világ összes hírlevél küldője a Te konkurenciád… Nem egyszerű, igaz?

Most segítséget nyújtunk a figyelem elnyerésének egyik alapvető módjához: a tárgysor kialakításához. Ne légy rest tanulni a lentiekből, hiszen jól menő „konkurenseid” legjobb fogásait neked sem szégyen bevetned!

1, Canva: „Előfordult veled ez a probléma? Mesélj róla!

Miért működik: Reflexió és bevonás, elkötelezés elérése

A 10 legfontosabb e-mail tárgysor tanulság

A Canva nagyszerű munkát végzett ezzel a kicsit homályos, mégis könnyen aktivizáló tárggyal!

Nem csak, hogy reflektálásra késztet egy problémával kapcsolatban, de tükrözi a saját életünkben előforduló kihívásokat. A tárgy személyessé tétele mindig nyerő, és általában ezt az olvasók megnyitásokkal fejezik ki!

A Canva másik nagy előnye, hogy felvállaltan nem csak hamukázásból kérdeznek a leveleikben: elkötelezetten keresnek válaszokat bizonyos kérdésekre, és ezt a leveleikben is kifejezik. Ezzel is növelik az értékesítési lehetőségeiket, jobban bevonnak, személyesebben megszólítanak ezáltal.

A lecke: merj kérdezni! Az által, hogy az olvasó tükrözve érzi a saját érzéseit, nagyobb bizalommal fogadja a leveleid, közelebb érez magához!

2, UConn Athletics „Ne hagyd ki a szezon akcióját!”

Miért működik: Félsz, hogy kimaradsz

A 10 legfontosabb e-mail tárgysor tanulság

No, ebben a levélben az UCon Athletics rendesen kimaxolja az „aki lemarad, kimarad” érzést! Mert ugye a lemaradás káros! Vesztünk vele. A címben egyételmű az utalás, és már önmagában is egy CTA-nak számít – hozza is szép számmal a kattintást!

A lecke: Tartalmazzon sürgető üzenetet a tárgyad! Használd nyugodtan a „korlátozott ideig”, vagy épp az „utolsó esély” elcsépeltnek tűnő, de mindmáig működő szókapcsolatait is! Hass az olvasókra, hogy cselekedjenek!

3, Sidekick: „senkit nem találó levél”

Miért működik: Tömör és differenciált

A 10 legfontosabb e-mail tárgysor tanulság
Na, ezt nevezem szokatlan tárgynak… Ritka, mint a fehér holló, aligha utal első blikkre bármire is – és épp ezért működik, mert annyira elüt a köznapitól!

A legtöbb tárgy 10 szó fölötti (bár ezzel vitatkoznék, de hát sok a rossz tárgy, ugyebár…), és nagybetűvel kezdődik – mondják a kutatások. Mint látjuk, a Sidekick szakít ezzel a hagyománnyal, gyakorlatilag minden szinten! Ráadásnak épp elég szokatlan hozzá, hogy felfigyeljek rá a postaládámban.

A lecke: Merj váratlan lenni! Ha egy kicsit szokatlan vagy, az sose baj, sőt, ha kitűnsz a versenytársak közül, abból csak profitálhatsz!

4, Uber: „Hallotta?”

Miért működik: kíváncsiság

A 10 legfontosabb e-mail tárgysor tanulság
Mit? Mit nem hallottam?? MONDD EL MOST!!

Ok, talán nem minden olvasó reagál így erre a címre, de azért a nagy többségben erősen dolgozik a kíváncsiság! Nem csoda, hogy az Uber nagyot szakít az ilyen és ehhez hasonló tárgyakkal!

A lecke: Keltsd fel az olvasó kíváncsiságát, hogy alig várja a levél megnyitását!

5, Barack Obama: „Ramona, látlak New Yorkban?”

Miért működik: testre szabott

A levél címzettje nem kérkedett, mikor továbbította nekem: bezony tényleg kapott egy levelet egyenesen Obamától! Jó, nyilván nem ért a szofisztikált e-mail marketinghez, és teljesen más okból ismerek egy fél világgal odébb élő hölgyet én is, de ebből is kiderül, mennyire hathatós lehet a testre szabott tartalom!

A lecke: az olvasóid értékelik a személyességet – szóval ne feledd személyessé, és relevánssá tenni nem csupán a leveled, de akár a tárgyadat sem!

6, Panera Bread: „Ramona, gyere el és megajándékozunk!”

Miért működik (a testreszabás mellett…) Motiváció (hozzáadása ösztönző)

A 10 legfontosabb e-mail tárgysor tanulság
Az imént már írtam a perszonalizáltságról, szóval más miatt emelem ki ezt a levelet: a motiválás miatt!

Az étteremlánc levele kiválóan ösztönöz a megnyitásra. Ha elmegyek, megtudom, milyen az általuk kínált kedvezmény, ha kattintok, rájövök a jutalomra. Ha nem kattintok, akkor meg nyilván nem. Ki ne kattintana?

A lecke: Legyen kicsi vagy nagy, a csábításnak nehéz ellenállni! Ha ezt sikerül az egész levélen átvinned, az az igazi, de már a tárgyban használva is extra megnyitásokat eredményez!

7, Redbox: „Ijesztően jó film lesz este!”

Miért működik: célzás

A 10 legfontosabb e-mail tárgysor tanulság

A Redbox kiválóan helyezi el a tárgyban a csábítást, és sejteti is, mi vár rád – no de olyan jól becélozza az érdeklődés felkeltését, hogy aligha álljuk meg, hogy kattintsunk. Sok szempontból ez is már egy kiváló CTA, hiszen beleeszi a fejedbe magát az esti film…

A lecke: Adj meg világos cselekvési tervet! Pontosan jelöld ki a célt, mássz bele az olvasó gondolataiba vele – így hatásos igazán a CTA!

8, Moe Southwest Grill: „Queso, Queso, Queso, Queso, Quesopalooza”

Miért működik: Humor

A 10 legfontosabb e-mail tárgysor tanulság

A mexikói hangulat védjegyéhez tökéletesen illik ez a tuningolt cím! Jó, nem épp leíró, egy kicsit véletlenszerű, de az biztos, hogy figyelemfelkeltő, és vicces. Sőt, arra is mérget vennék, hogy kíváncsi lesz tőle a döntő többség, mi lehet ez!

A lecke: Merj egy kis humort csepegtetni a leveleidbe, a tárgysorba pedig különösképp! A humor mindig jó ötlet, felpezsdíti az embert, és jobb szájízzel kattint még egy hírlevélre is!

9, Forever 21: „Nézd, mi ❤”

A 10 legfontosabb e-mail tárgysor tanulság

Miért működik: Kapcsolat

Ez a tárgy egyértelművé teszi, hogy a Forever 21 ismeri a vevő személyiségét. A hangulatjelek használata alapvetően egy második nyelvet alkotnak a tárgysorokban, segítségükkel vizuális ingerekkel tudunk „szavakat” kommunikálni.

Szó szerint a szív nem is feltétlenül illene a szövegbe, de a szívecske jel nagyban hozzájárul, hogy pozitív kicsengése legyen a tárgynak – a háttérértelmet már a tudatalattink társítja hozzá!

A szívecske jelhez társított „szeretet” érzés jobban rezonál a vásárlóban, személyesebb, és vizuális szinten akkora extrákat hordoz, ami megéri a használatot.

A lecke: beszéljük ugyanazt a nyelvet, mint a közönség! Menjünk le akár személyes szintre, próbálj szokatlan módszerekkel hatni! Erre tökéletesek az emotikonok!

10, Godiva Rewards – „Az édes délutáni meetinged”

A délutáni meetingek a legrosszabbak a világon – és a Godiva tudja ezt!

A 10 legfontosabb e-mail tárgysor tanulság

Ezt a fájdalmas pontot felismerve a Godiva úgy pozicionálja az egész levelét (és kiemelten a tárgyát), hogy erre rájátsszon! Ha ezt megfelelően időzített kiküldéssel párosítjuk, még nagyobb a siker!

A lecke: Kapcsold a negatívumokat pozitívumokhoz! Ismerd fel a fájó pontokat, és ha megtalálod a módját, hogy összehangold ezeket, máris win a szitu! Hass az olvasódra, az nagyban növeli a konverzióidat is!

Kulcspontok

A tárgyak sok szempontból meghatározzák a leveleid. Ha nem a megfelelő gombokat „nyomja meg” egy-egy tárgy az olvasóidnál, már meg is ette a fene az egészet – nem nyitnak, abból meg ugye nem lesz soha se kattintás, se konverzió!

Olvasd át tüzetesen még egyszer a fentieket, és építsd is be a mindennapi levelezésedbe! Megéri!

Forrás: HubSpot.com

Hogyan hozzunk létre olyan e-maileket, amit el is olvasnak…?

Szerző: | 2015-10-02

Ez a cím a legtöbb marketingesnek elég erősen hangozhat… Üldögélsz egy konferenciateremben, és azon agyalsz: hogyan tudnál nagyobb bevételt termelni? Hogyan juttathatnád el az üzeneted több embernek? Hogyan tudnád az oldaladra irányítani folyamatosan az érdeklődőket? A válasz persze a hírlevél, de csakis az olyan, amit el is olvasnak!

A megnyitási és kattintási arányok nagyon fontosak – az meg még inkább, hogy folyamatosan növelni tudd ezeket a számokat, hiszen ez tuningolhatja a bevételeidet is.

Jól hangzik?

Gondolkodtam én is épp eleget, jártam a Te ciődben én magam is. Ugyan a hírlevelek a leggyakrabban küldött e-mail típusok, de hihetetlenül nehéz megtalálni azt az egyensúlyt, ami az elsődleges postafiókba juttatja az anyagot, ami lehetővé teszi, hogy az ügyfeleink meg is nyissák azokat, hovatovább még kattintsanak is! Rengeteg különböző típusú tartalom (cikkek, ajánlók, szolgáltatások, akciók…), melyek az aktuális üzleti célokhoz kapcsolódnak – így egyensúlyt találni embert próbáló feladat!

Ráadásul ahhoz, hogy a megfelelő célokat elérd, de egységes arculatot is teremts, és megfelelő legyen a CTA-d… háát…

Persze ez nem azt jelenti, hogy lehetetlen célt tűztünk ki magunk elé! Minél többet dolgozol az adatbázisodon, minél többet tesztelsz, minél jobban elmerülsz a potenciális kattintói, megnyitási szokásokban, annál nagyobb eséllyel érheted el a sikert.

Szeretnél egy ász új hírlevél projectet? Vagy épp ráncfelvarrást végeznél a jelenlegin? Az alábbiakban 10 fontos tanácsot nyújtok, ami segítségedre lehet!

10 tipp olyan hírlevél létrehozásához, amit el is olvasnak

1, Tényleg szükséged van hírlevélre?

Tudom, nem egyszerű ezen gondolkodni, pláne, ha a főnökeid a nyakadba varrják, de tudnod kell: tényleg szüksége van a cégnek hírlevélre? Megtérül? Mert ha nem, bizony abba kell hagyni!

Amennyiben igen a válaszod, először felmérést kell végezned: kik azok, akik a te iparágadban jó hírlevelet gyártanak? Mi teszi őket vonzóvá? Hogyan iratkoztatnak fel? És persze: hogyan lehetsz jobb náluk?

Meg kell vizsgálnod az üzleti céljaid! Megtérül a hírlevélbe feccölt idő és energia, valamint költség? Több ügyfél jön be általa? Nőnek a konverziók?

Mert hát van az a téma, ami egész egyszerűen nem működik hírlevélben; nem vesznek tudomást róla a népek, nem kattintják – így pedig sokkal hasznosabb területekre is be tudná fektetni a céged a hírlevélre költött forrásokat.

Oké, tegyük fel, úgy döntöttél, kell a hírlevél, meghatároztad a célokat, felkészültél az ellenlábasokból. Mi következik?

2, Találd ki, milyen hírlevelet szeretnél küldeni

Az egyik leggyakoribb hírlevél probléma az átgondolatlanság: túlzsúfoltak, céltalanok, és egyáltalán nem könnyítik meg a vevők választását. A termék hírek mellé közvetlenül bekerülnek a PR ajánlók, a blogbejegyzéseket eventek törik meg, a CTA-k elbújnak… kell neked ez a rendetlenség? A működő e-mailhez kell egy központi szál, egy téma, amire felfűzöd a tartalmat!

Például ha találsz egy speciális témát (vegyük a kék színt), az nagyban megkönnyíti a dolgot, hogy ne legyen zagyva a hírleveled (bepakolhatod a legjobb kék színű ruhadarabokat, ha pl. egy fashion webáruházad van).

Ilyen példa a a BuzzFeed „Egy hét macskákkal” című hírlevele, ami kiváló lehetőség, hogy ötleteket meríthess!

1a

3, Egyensúlyozd a hírleveled: 90% érdekesség, 10% ajánlat!

Nem véletlen az alcím: az ügyfelek nem akarják az idejük 100%-ban csak azt olvasgatni, milyen jó a terméked vagy szolgáltatásod!

Pl. ha én feliratkozok egy oldalra, mely kiváló cipőket árul (jhó, férfi létemre nagy gyengéim a cipők, na és??), és a cég 2-3 naponta újra és újra ajánlatokat küld, hogy vásároljak, vásároljak, vásároljak… No, hiába szeretem a cipőket, ennyire azért nem! Szóval ezek után ha csak meglátom a feladót, már dobom is a kukába, egy idő után meg vagy spamnek jelölöm, vagy leiratkozom… Ha viszont érdekes tartalmakat küldenek, információkkal látnak el, sokkal könnyebben ráharapok a kevesebb, de igazán figyelemfelkeltő ajánlatukra!

Ne légy az a marketinges, aki túltolja az önreklámot! Vedd figyelembe az előfizetői szokásokat, keltsd fel az érdeklődésük, tedd őket lojálissá – na, így sokkal könnyebben születnek konverziók, és ami a legfőbb: sokkal tovább marad meg az ilyen ügyfél!

4, Tedd érdekessé, informatívvá a feliratkozó oldalt!

A feliratkozó oldaladon nem érdemes ködösíteni. Légy egyértelmű, tudasd az ügyfeleiddel, milyen témákkal számolhatnak, mennyi hírlevelet kapnak majd tőled hetente vagy épp havonta! Sőt, érdemes akár egy okos linket is beilleszteni, hogy megtekinthessék egy hírlevél előnézetét! Miért? Mert ha így teszel, már ismerősként köszönthetik a leveled!

2a

Ha feliratkozóként ezzel találkozol, nem lesz félelmetes a dolog. Az emberek nyitott szemmel járnak, nem adják olcsók a regisztrációjukat, információra van szükségük! Ne hallgasd el előlük azokat!

5, Használj kreatív címeket!

Még ha fel is iratkozik bárki a hírleveleidre, nincs rá garancia, hogy meg is nyitják azokat! Sok marketinges azzal próbál hatni, hogy ugyanazzal a tárggyal és feladóval bombázza a címzettjeit hétről-hétre, hónapról hónapra.

De lássuk be, ez nem épp egy jó ötlet. Miért? Mert nincs ösztönzés, nincs, ami felkeltse a figyelmet. A kreatív megközelítés mindig jobb! Példának okáért íme a Thrillist pár tárgya:

3a

6, Válassz elsődleges CTA-t!

Oké, ami a hírlevelet hírlevéllé teszi, az épp az, hogy ösztönözzük az olvasókat valamilyen tevékenységre – kattintás, válaszadás, vásárlás… Persze lehet több cél (több akció) a leveledben, de az elsődleges CTA-t nem szabad, hogy figyelmen kívül tudják hagyni!

Ki kell jelölnöd, mi a legfontosabb, hova szeretnéd a leginkább irányítani az ügyfeleid – és ha rendelkezik a hírleveled több linkkel, az amolyan „ha van még időd, és érdekel” típusúnak illene lennie!

Példa érdekel? Íme a Second Glass anyaga:

4a

7, Tartsd a dizájnt minimálison

Ahogy mondtam, a hírlevelek gyakran túlzsúfoltak – és nem csak az ajánlatok száma, de a túltolt dizájnhasználat miatt is!

Ha valóban azt szeretnéd, hogy az előfizetőid megmaradjanak, és érdeklődjenek az anyagaid iránt, tartsd az átlátható szinten a képhasználatot. A tömörség a hírlevelekben nem hogy nem baj, de egyenesen kötelező is!

Nézd meg a Tom Fishburne blogjához készített hírleveleket, hogy hogyan kell ezt csinálni:

5a

8, Győződj meg róla, hogy a képek rendelkeznek alt szövegekkel!

Tekintettel arra, hogy a vizuális tartalom nagyon fontos, nem mondom azt, hogy ne használd képeket – de könyörgöm, vedd figyelembe, hogy rengeteg az olyan e-mail szolgáltató, ami elsőre nem jeleníti meg azokat!

Ugye nem akarsz krikszkrakszokat küldözgetni? Van ennek persze egy trükkös módja, amivel sok idő elmehet, de amennyiben alternatív szövegeket (alt textek) használsz a képeidhez (pláne, ha azok figyelemfelkeltők), máris növelheted a kattintások esélyét!

9, Könnyítsd meg a leiratkozást!

Talán ez kevésbé tűnik intuitívnak, de kulcsfontosságú ahhoz, hogy tisztán tartsd a listádat, valamint hogy elkerüld a spam veszélyt! A nyilvánvaló leiratkozási folyamat segít abban, hogy azok, akik számára érdektelenek az anyagaid, ne spamnek jelöljék az anyagaid!

Így használja például a charity: water a leiratkozó linket:

6a

10, Tesztelj, tesztelj, tesztelj!

Tudom, hogy csak kilenc dolgot soroltam fel, és a tizedik „csak” a tesztelés – de sokan minduntalan kihagyják ezt! Márpedig mindig idomulnod kell a piacodhoz, mindig utána kell nézned, mi hat a leginkább, mi az, ami megnyitásra, kattintásra ösztönzi a feliratkozóidat!

Tehát az egyes hírlevelekre úgy gondolj, mint kiindulópont – és kísérletezz, újra és újra, hiszen tökéletes recept nem létezik! De folyamatosan közelíthetsz hozzá!

Most Te jössz! Ötleted van? Oszd meg velünk kommentben!

Forrás: HubSpot.com